Zawody wędkarskie o „Grubą Rybę”

256

W dniu 29 sierpnia 2020 r odbyły się zawody wędkarskie członków K.Ł.”TPMwZŁ” w Łomży o „Grubą rybę”. Po powitaniu uczestników, kibiców i po krótkiej odprawie, zawodnicy zajęli upatrzone miejsca nad dwoma stawami. Czas wędkowania został określony na 2 godziny. Emocje rosły z każdą chwilą. Brania, zerwania, pęknięcia haków, ucieczka ryb przed wpuszczeniem do sadza, zaczepy o rośliny. Słychać uwagi, westchnienia i zawód wędkarzy. W międzyczasie Tadziu rozpala ognisko i przygotowuje grilla. Nieliczne panie i młodzież dorastająca kibicują swoim.

O 17:00 – ogłaszam koniec zawodów i zapraszam do ważenia ryb.Najgrubszą rybę złowił Iruś Wasilewski – karp o wadze 2,72 kg, najwięcej ryb ułowił Boguś Wiśniewski – 5 amurów a najmniejszą rybę złowił Rysiu Cendrowski – amurka.

Gratulacje, brawa, wręczenie nagród i gromadzimy się przy grillu. Jest wesoło, kiełbaski, kaszaneczki znikają z rusztu, nalewki koją nasze podniebienia. Rysiu Gruszfeld wydobył akordeon i zaczęły się śpiewy i przyśpiewki. „Więcej takich spotkań” – słyszę z tłumu i obiecuję, że tak będzie!

Pozdrawiam Darz Bór Andrzej Rumiński

Galeria