Mistrzostwa Okręgowe Kół Łowieckich w strzelaniu myśliwskim 2016

1747

W dniu 28 sierpnia odbyły się na strzelnicy w Czerwonym Borze zawody okręgowe w sześcioboju myśliwskim. Koła naszego okręgu zobowiązane są do wystawienia trzyosobowej reprezentacji w klasie powszechnej a indywidualnie mogą strzelać wszyscy Koledzy, którzy mają chęć zmierzyć się z najlepszymi aktualnie „strzelcami” naszego okręgu. Na zawodach okręgowych albo inaczej mistrzostwach okręgu prowadzone są cztery klasyfikacje: indywidualna w klasie powszechnej i klasie mistrzowskiej, drużynowa w klasie powszechnej / trzyosobowe reprezentacje kół / oraz drużynowa w klasie otwartej do której zaliczane są wyniki trzech członków koła z najlepszymi wynikami, bez względu na klasę. W tym roku koło nasze w klasie powszechnej reprezentowała drużyna w składzie: Kol. Waldemar Górski, Kol. Zbigniew Pieciak i Kol. Andrzej Kozłowski. Indywidualnie w klasie mistrzowskiej startował Kol. Stanisław Najda. Zawody okręgowe rozgrywane są w pełnym sześcioboju myśliwskim zgodnie z prawidłami obowiązującymi w Polskim Związku Łowieckim w skład którego wchodzą konkurencje śrutowe i kulowe. Są to: oś myśliwska, krąg, przeloty i zając oraz kulą strzelane konkurencje dzika w przebiegu i do makiety rogacza i lisa. Pogoda była doskonała, ciepło, bezwietrznie można powiedzieć bardzo gorąco. Nasza reprezentacja wypadła naprawdę bardzo dobrze i Koledzy we wszystkich klasyfikacjach zajmowali czołowe lokaty. Kol. Zbigniew Pieciak został mistrzem okręgu łomżyńskiego w klasie powszechnej uzyskując bardzo dobry wynik / lepszy od zwycięzcy klasy mistrzowskiej / a Kol. Waldemar Górski zajął dziesiąte miejsce. W klasie mistrzowskiej Kol. Stanisław Najda zajął drugie miejsce. W klasyfikacjach drużynowych też było bardzo dobrze. Drużyna w klasie powszechnej zajęła wysokie czwarte miejsce / pierwsze na trawie / natomiast drużyna w klasie otwartej została wicemistrzem okręgu zajmując drugie miejsce. Osiągnięte przez naszych Kolegów wyniki są naprawdę bardzo dobre i możemy być zadowoleni oraz dumni, jako koło, z takiej reprezentacji. Kolegom naszym, którzy reprezentowali nasze koło należą się wielkie gratulacje i podziękowania oraz życzenia dalszych sukcesów na strzelnicy i w łowiskach naszego koła. Tą drogą w imieniu wszystkich członków koła składam im serdeczne gratulacje i podziękowania.

Darz Bór
Stanisław Purcel

Galeria zdjęć z zawodów