Polowanie Wigilijne 2018

1313

W dniu 23.12.2018 odbyło się tradycyjnie polowanie wigilijne w naszym kole, na obwodzie nr 153. Na zbiórce stawiło sie 13-stu mysliwych. Kolega Arek Obrycki jako prowadzący poinformował wszystkich zebranych o zasadach bezpieczeństwa jak i zwierzynie zaplanowanej do pozyskania. W planach były 3 pędzenia.

Chwile po rozpoczęciu pierwszego z nich padaja strzaly, okazuje sie że w miocie byly dziki, jednak zwierzyna nas zaskoczyła i nie udało nam sie pozyskać czarnego zwierza, jedynie koledze Ryszardowi Zieji Św.Hubert darzył i strzelił on koźle sarny. W drugim miocie też nie brakowało emocji, znowu pojawiły sie dziki, tym razem okazję do strzału dostał Józef Konopka, który celnym strzałem za ucho pozykał pierwszego w tym polowaniu dzika. W trzecim i zarazem ostatnim pędzeniu też było ciekawie. Jako pierwszego, dziki zaskoczyły kolege Stanisława Najde, który idąc na stanowisko podniósł watache leżacą tuż pod zwyżką na której miał zasiąść, po czym dziki oddaliły sie w głąb lasu i wyszły na linię Łukaszowi Łada, który również wykorzystał sytuację i strzelił dubleta.

Po zakonczeniu polowania, pokocie na którym były trzy dziki i sarna, prowadzący nagrodził tych dla ktorych Świety Hubert był łaskawy tego dnia po czym głos zabrał prezes koła kolega Andrzej Rumiński składając wszystkim serdeczne życzenia Świateczne i zaprosił nas myśliwych jak i naszych pomocników naganiaczy do przełamania sie opłatkiem i wspólnego posiłku. I tak we wspaniałej atmosferze zakończylismy kolejne polowanie wygilijne w naszym kole.

Darz bór!
Łukasz Łada

Galeria zdjęć