Zaproszenie na trening strzelecki 26.08.2018 w Czerwonym Borze

825

W dniu 26.08.2018 r. /niedziela/ o godz. 11 00 na strzelnicy w Czerwonym Borze, Zarząd Koła organizuje trening strzelecki dla Kolegów członków koła, połączony z przystrzeliwaniem broni i spotkaniem Kolegów. Trening strzelecki planujemy tradycyjnie, czyli strzelamy:
– dzik 10 przebiegów : pięć w prawo i pięć w lewo / amunicja kulowa własna /,
– trap 10 rzutków / pięć ze stanowisk i pięć z podchodu /,
– krąg 10 rzutków wg prawideł,
– po pięć strzałów ze słupka do makiety rogacza i lisa / amunicja kulowa własna/.
Strzelanie do makiety rogacza i lisa będzie jednocześnie sprawdzeniem przystrzelania broni.
Dla wszystkich strzelających zapewniamy amunicję śrutową w cal. 12.

Koledzy z najlepszymi wynikami ze strzelań kulowych i do rzutków, zostaną uhonorowani tradycyjnie drobnymi upominkami. Przypominamy jednocześnie, iż obowiązkiem każdego myśliwego jest przystrzeliwanie broni co najmniej raz w roku /zgodnie z obowiązującym Rozporządzenie MŚ z 23 marca 2005 r. par.8 pkt.2 o wykonywaniu polowania/. Jednocześnie Zarząd Koła planuje zorganizowanie po zakończeniu treningu i przystrzeliwania broni, spotkania Kolegów przy ognisku z pieczonymi kiełbaskami. Zarząd zapewnia również napoje, kawę i herbatę a także coś do kawy i pieczonej kiełbasy. Zapraszamy serdecznie Kolegów do aktywnego uczestnictwa w organizowanym treningu oraz spotkaniu Kolegów.

W związku z rocznicą 100 lecia naszego koła przypadającą w roku 2019, Zarząd Koła zwraca się z prośbą do członków koła o pomoc w zbieraniu materiałów historycznych związanych z naszym kołem tj. fotografii, dokumentów, akcesoria myśliwskich i innych przedmiotów będących w posiadaniu Kolegów lub rodzin byłych członków koła. Prosimy o pilne dostarczanie do Zarządu Koła celem ich analizy i skopiowania. Planujemy wydanie publikacji poświęconej 100 leciu koła.